دکتر نادره بهتاش

دکتر نادره بهتاش

زنان
www.drbehtash.com-

سوابق تحصیلی
فوق تخصص سرطان های زنان از: دانشگاه Royal Marsden Hospital لندن، Memorial Sloan Kettering Center نیویورک، بخش انکولوژی زنان، بیمارستان امام خمینی (ره)، دانشگاه علوم پزشکی تهران، متخصص جراحی های زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، پزشک عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکتر نادره بهتاش استاد ژنیکولوژی انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران از پایه‌گزاران این رشته در ایران می‌باشد وی پس از راه‌اندازی ساختمانی، تجهیزاتی، علمی و آموزشی بیمارستان زنان فاطمیه همدان طی سال‌های ۷۲-۱۳۶۸، تلاش‌های خود را معطوف به راه‌اندازی بخش انکولوژی زنان در بیمارستان ولی‌عصر مجتمع بیمارستانی امام‌خمینی دانشگاه علوم پزشکی تهران نمود. پس از اتمام دوره فلوشیپی، دوره‌های تکمیلی را در بیمارستان‌های Royal Marsden و St. Bart لندن در سال ۲۰۰۲ و سپس در Memorial Sloan Kettering Cancer Center نیویورک در سال ۲۰۰۴ گذراند.
رشته فوق‌تخصصی انکولوژی زنان، با تلاش‌های ایشان و همکارانشان در سال ۱۳۷۶ در وزارت بهداشت مصوب شد. ایشان سهم قابل توجهی در آموزش دوره‌های فلوشیپی و هم‌چنین انجام پژوهش‌های بالینی در این رشته داشته‌اند و مرکز پیش گیری و درمان کانسرهای زنان را در بیمارستان خاتم در سال ۱۳۸۲ راه اندازی کردند.
ارایه ده‌ها مقاله و سخنرانی در کنگره‌های داخلی و خارجی، تألیف و ترجمه کتب علمی و چاپ بیش از ۵۰ مقاله علمی در PubMed از دیگر فعالیت‌های ایشان می‌باشد.
مقاله دکتر بهتاش در مورد انجام شیمی درمانی قبل از جراحی سرویکس در سال ۲۰۰۶ وارد یک مطالعه بین المللی شده که در فوریه ۲۰۱۳ در مجله معتبر Europian Journal of Surgical Oncology
به چاپ رسیده است.
از افتخارات دیگر مورد ارجاع قرار گرفتن مقاله چاپ شده ایشان در سال ۲۰۰۸ در مجله بین المللی BMC Pregnancy Childbirth در کتاب Williams Obstetrics چاپ ۲۰۱۰ در فصل ۵۶ می باشد.
دکتر نادره بهتاش در سال ۱۳۸۲ برنده جایزه رتبه اول مقالات خارجی جشنواره ابن‌سینا و در سال ۱۳۸۳ در دهمین جشنواره رازی برنده رتبه دوم رشته جراحی شدند. در حال حاضر ایشان سردبیر مجله دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشند.