مادر بهترین منبع تغذیه، مقوی‌ترین نوع شیر و تامین‌کننده‌ی امنیت غذایی نوزاد پس از تولد است. شیردهی مادر تغذیه مناسب و مورد نیاز نوزاد را از ساعات اولیه پس از تولد تامین می‌کند و لازم است که تا 2 سالگی تغذیه با شیر مادر برای نوزاد ادامه پیدا کند. سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند که تمام نوزادان پس از تولد لازم است از شیر مادر تغذیه کنند. شیر مادر تا 6 ماهگی مواد و انرژی مورد نیاز نوزاد را تامین می‌کند. پس از آن نوزاد نیاز به انرژی بیشتری دارد که در آن زمان شیردهی از ماه 6 به بعد در کنار مکمل‌ها و مواد غذایی دیگر ادامه پیدا می‌کند.

در سراسر دنيا سالانه حدود 800 هزار نفر به علت هپاتيت B  و بروز سرطان كبد و نارسايي كبد جان خود را از دست مي دهند. در ايران يك و نيم درصد از افراد مبتلا به ويروس هپاتيت ب هستند و اين درحاليست كه اكثر اين افراد از اين موضوع اطلاع ندارند. مهمترين اقدام در مسير كنترل هپاتيت ب واكسيناسيون مي باشد كه از سال 72 تاكنون برنامه واكسيناسيون هپاتيت ب در برنامه ايمن سازي كشوري قرار گرفت.

با هدف سنجش میزان آمادگی تجهیزاتی و پرسنلی، اقدامات پیش بینانه، پیشگیری، کنترل و کاهش طغیان‌های ناشی از بیماری کرونا در زمان وقوع بحران زلزله  اين مركز اقدام به برگزاری کارگاه آموزش شرح وظایف اعضا چارت بحران در قالب مانور توجیهی با موضوع اپیدمی و زلزله  با همکاری ستاد بحران منطقه نموده است.

این کارگاه روز شنبه مورخ 99/04/30 ساعت 11:30 در سالن اجتماعات  این مرکز  با حضور سرکار خانم مشکل گشا به عنوان مدرس و آقای فیاض به عنوان نماینده ستاد بحران منطقه  و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار گردید و در آن آموزش آشنایی با شرح وظایف اعضا چارت فرماندهی حادثه مرتبط با موضوع سناریو و با در نظر گرفتن شرایط فرضی بحران به صورت پرسش و پاسخ انجام پذیرفت. 

توموربرد ارونکولوژی مرکز تحقیقات سرطان های دستگاه ادراری بیمارستان امام خمینی (نخستین وبینار اورونکولوژی با امتیاز بازآموزی ) روز پنجشنبه مورخه 12/04/1399در سالن همایش های بیمارستان بهمن با حضور اساتید ارجمند مرتبط در این حوزه و با همکاری داروسازی تسنیم برگزار گردید .

در راستاي حفظ و ارتقاء سطح ايمني بيمارستان بهمن و با توجه به اهميت برگزاري مانورهاي آموزشي، به همت واحد بهداشت حرفه اي اين مركز و با همكاري ايستگاه آتش نشاني منطقه، کارگاه آموزشی آشنایی با تجهیزات اعلام و اطفا حریق و نحوه استفاده عملی تجهیزات در اين مركز برگزار گرديد. کلاس تئوری توسط خانم مهندس فرهمند مسئول بهداشت حرفه ای و دبیر بحران و بلایا با ارائه آموزش انواع آتش سوزی و خاموش کننده ها، انواع تجهیزات اعلام و اطفا حریق ، روشهای پیشگیری از وقوع حریق و نحوه برخورد با حریق به همراه آموزش سنجه های اعتبار بخشی مرتبط با پیشگیری از آتش سوزی ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید.

 در انتها کلاس عملی در رمپ غربی بیمارستان توسط نماینده محترم آتش نشانی آقای مهندس رضایی اجرا گردید.

در راستای حفظ و ارتقاء ایمنی بیمارستان بهمن و با توجه به اهمیت برگزاری کارگاه های آموزشی، واحد بهداشت حرفه ای و بحران این مرکز اقدام به برگزاری کارگاه آموزش مقابله با خطرات احتمالی زلزله با همکاری آتش نشانی منطقه نموده است.

این کارگاه روز پنجشنبه مورخ 99/03/08 ساعت 09:00 صبح در سالن اجتماعات این مرکز با حضور آقای مهندس سعیدی آتش نشان منطقه به عنوان مدرس و با رعایت فاصله اجتماعی برگزاری گردید و در آن آشنایی با منطقه جغرافیای و گسل های استان تهران، کلیه نکات ایمنی قبل، حین و بعد از زلزله و نحوه تعیین جان پناه ارائه گردید.