بخش نازایی بیمارستان بهمن فعالیت خود را از تاریخ 1391 به صورت رسمی آغاز کرده است و در همین مدت به مدد گروه پزشکی مجرب و شناخته شده در کل کشور اعم از فوق تخصص نازایی، متخصص اورولوژی و ناباروری مردان، متخصص ژنتیک، متخصص جنین شناسی و پرسنل درمانی مجرب و کارآزموده و همچنین با دارا بودن تجهیزات و دستگاه های فوق پیشرفته آزمایشگاهی و اتاق عمل های مجهز به سرعت تبدیل به یکی از قوی ترین قطب های ناباروری در کشور شده است.

خرسندیم که با تکیه بر دانش روزافزون و استفاده از  برترین تکنولوژی های روز دنیا توانسته ایم درصد قابل توجهی از زوج های ناباروری که به این مرکز مراجعه کرده اند را درمان کنیم و طعم شیرین پدر و مادر شدن را به آنها هدیه دهیم.

خدماتی که پس از مراجعه زوج های نابارور به این مرکز و ویزیت اولیه توسط فوق تخصص نازایی و تشخیص و انتخاب راه درمان برای آنها در این بخش انجام می شود عبارتست از :

آندرولوژی: آنالیز مایع منی مردان و انجام تست های ارزیابی عملکرد اسپرم

IUI: تزریق اسپرم داخل رحم

IVF  : لقاح آزمایشگاهی

Hatching: پوسته برداری با لیزر جهت بهبود لانه‌‌گزینی

TESE: استخراج اسپرم از اپیدیدیم

PESA: استخراج اسپرم از بافت بیضه

PGD: تعیین جنسیت قبل از لانه گزيني جهت زوجيني كه خواستار جنسيت (پسر يا دختر )هستند

PGS: تشخیص نقایص ژنتیکی قبل از لانه گزینی جنین

تخمک و جنین اهدایی : برای زوجین با شرايط خاصي كه پزشك تشخيص مي دهد و با تائيد مراجع  قضائي انجام مي گردد

فریز جنین : برای زوجین به دلایل مختلف

فریز تخمک : برای زوجین به دلایل مختلف

فریز اسپرم : برای مردان با مشکلات اسپرماتوژنز و مبتلایان به سرطان

هیستروسکوپی تشخیصی و درمانی : جهت درمان مشکلات رحمی اعم از پولیپ ، سپتوم ، میوم ساب موکوزال و در خانم هایی با سابقه ی IVF failure

درمان هاي تخصصي ناباروري
اين درمان ها شامل بررسي كامل خانم توسط متخصص زنان / ناباروري و به موازات آن بررسي كامل مرد توسط متخصص اورولوژي/آندرولوژي مي باشد. ضمن انجام بررسيهاي لازم و انجام معاينات باليني توسط متخصصين، بر اساس صلاح ديد پزشكان و موافقت بيمار، استفاده از هر يك از خدمات تشخيصي مانند آزمايشات هورموني، سونوگرافي،لاپاروسكوپي و هيستروسكوپي تشخيصي فراهم مي شود.
همچنين در مردان، ضمن انجام بررسي هاي اوليه و انجام معاينات باليني توسط متخصص اورولوژي / آندرولوژي، بر اساس صلاح ديد پزشك و موافقت بيمار، خدمات تشخيصي لازم مانند آزمايشات هورموني، بررسي وآناليز مايع مني، انجام تست هاي تكميلي بررسي قدرت باروري اسپرم (Sperm – Function Tests)، استخراج اسپرم از اپيديديم (PESA)، استخراج اسپرم از نسج بيضه (TESE)، و يا بررسي اختلالات انزالي(ناتواني جنسي) با استفاده از ويبلاتور و دستگاه Electroejaculation جهت استحصال اسپرم انجام خواهد شد.
پس از انجام اقدامات تشخيصي وجمع آوري نتايج آزمايشات و ساير بررسي هاي تكميلي، متخصصين زنان و زايمان،آندرولوژيست و جنين شناس طي جلسات مشترك به جمع بندي بررسي ها و تجزيه و تحليل يافته هاي تشخيصي پرداخته و در نهايت بهترين روش درماني را به زوجين پيشنهاد مينمايند.
با توجه به افزايش سن ازدواج وتغیير الگوي زندگي و تاخير زمان بچه دار شدن به دلايل شغلي، تحصيلي و يا مالي، در بياري از مواقع ريال استفاده از تخمك و يا احتمالا جنين اهدائي به عنوان تنها راه حل براي صاحب فرزند شدن مي باشد. اين مركز برنامه ريزي جامعي را جهت درمان زوجين نيازمند به سرويس هاي اهداي تخمك و جنين به عمل آورده است. اهداي تخمك در موارد نارسائي زودرس تخمدان (POF) و سن بالاي خانم، اختلالات ژنتيكي قابل انتقال به جنين كه توسط روش PGD و PND قابل تشخيص نبوده و نيز در برخي موارد عدم لانه گزيني جنين انجام مي شود. در موارد ابتلاء شوهر به آزواسپرمي غيرانسدادي(عدم توليد اسپرم به دليل اختلال در عملكرد بيضه)، عدم لانه گزيني جنين دررحم به دنبال سيكل هاي مكرر IVF، دريافت جنين اهدائي به عنوان تنها روش درماني ممكن مي باشند.اهداي جنين بر اساس قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي درباره نحوه اهداء جنين و آيين نامه اجرايي آن به زوجين نابارور مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي(29/04/1382) و آخرين راهنماها و دستورالعمل هاي موجود در زمينه ويژگي هاي فرهنگي،اجتماعي و اعتقادي اهداء كننده و ساير پارامترهاي نزديك به ويژگي هاي زوجين خواهان سرويس اهداء فراهم میشود.

درمان هاي تخصصي در بيماران با سقط راجعه
سقط راجعه به وقوع حداقل 2 سقط خودبخودي اطلاق مي شود كه داراي علل گسترده اي از جمله فاكتورهاي اينولوژيك، ژنتيك، آناتوميك و بسياري از فاكتورهاي ناشناخته مي باشد. لذا تشخيص دقيق علت سقط راجعه مستلزم بررسي جامع توسط متخصصين مجرب، با سابقه و صاحب نظر مي باشد.
با توجه به اينكه بسياري از علل منجر به سقط راجعه با دلائل شكست مكرر در سيكل هاي IVF يكسان مي باشد، بسياري از اين بررسي ها در زوجين مبتلا به شكست مكرر در روش هاي كمك باروري نيز انجام مي شود.اين بررسي ها شامل بررسي كامل خانم از نظر فاكتورهاي رحمي، ايمونولوژي، ژنتيكي،هورموني، عفوني و نيز عوامل موسوم به ترومبوفيليا (افزايش لخته پذيري خون در عروق جنين و جفت اوليه) است. به موازات بررسي خانم، آقا نيز توسط متخصص اورولوژي / آندرولوژي از لحاظ ميزان و كيفيت اسپرم بررسي خواهد شد. 
همچنين با انجام مشاوره ژنتيك ودر خواست آزمايشات دقيق تشخيصي مي توان عوامل ژني و يا كروموزومي منجر به سقط واختلال در لانه گزيني جنين را تا حدود زيادي شناسائي نمود و با انجام تشخيص ژنتيكي قبل از لانه گزيني جنين (PGD) جنين هاي سالم را به خانم منتقل نمود تا از بروز سقط و يا IVF ناموفق بعدي جلوگيري گردد. 
خدمات قابل ارائه در اين مركز:

 • انجام لقاح خارج رحم به روش IVF و ICSI
 • تزريق اسپرم داخل رحم  (IUI)
 • پوسته برداري (Hatching) با ليزر جهت بهبود لانه گزيني
 • انجماد اسپرم براي مردان داراي مشكلات اسپرماتوژنز و مبتلايان به انواع سرطان
 • انجماد بافت بيضه براي مردان نابارور و مردان مبتلا به سرطان
 • انجماد تخمك براي خانمهاي مجرد و زوجين با دلايل مختلف
 • انجماد جنين اضافي براي زوجين تحت درمان ناباروري
 • بيوپسي جنين وانجام تشخيص هاي ژنتيكي ( ژني و كروموزومي) جهت تشخيص نقايص ژنتيكي قبل از لانه گزيني جنين (PGD ,PGS)
 • آناليز مايع مني مردان و انجام تست هاي ارزيابي عملكرد اسپرم
 • انجام هيستروسكوپي و لاپاراسكوپي تشخيصي
 • انجام هيستروسكوپي و لاپاراسكوپي درماني
 • بررسي كليه عوامل منجر به سقط مكرر و درمان آن
 • بررسي علل ناموفقيت مكرر در IVF و درمان آن
 • اهداي جنين وتخمك

شماره های تماس : 82499520 82499521